۱۴:۵۴:۴۵ - یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵
گفتگوی اختصاصی با مهدی صادقی
دغدغه ورزش و سلامت جوانان و لزوم توجه ویژه به کودوکان و نوجوانان در اندیمشک از اهمیت ویژه ای برخوردار است که بانیان و مربیان امر  در جایگاه خاصی در این مقوله قراردارند پس پارادیا وظیفه خود دانست تا با یکی از این مربیان دلسوز  اندیمشکی به نام مهدی صادقی مربی دروازه بانان مصاحبه ای صورت […]

دغدغه ورزش و سلامت جوانان و لزوم توجه ویژه به کودوکان و نوجوانان در اندیمشک از اهمیت ویژه ای برخوردار است که بانیان و مربیان امر  در جایگاه خاصی در این مقوله قراردارند پس پارادیا وظیفه خود دانست تا با یکی از این مربیان دلسوز  اندیمشکی به نام مهدی صادقی مربی دروازه بانان مصاحبه ای صورت دهد و از مشکلات و دل نگرانی ها و انگیزه های خود بگویند؛ باشد تا با علم به این مشکلات به آنها پایان دهیم.

 

۱- خودتون رو به طور کامل معرفی کنین و خلاصه ای از سوابق کاری تون رو بیان کنین؟
به نام خدا
مهدی صادقی هستم
متولد ۱۳۶۴
متولد شهرستان اندیمشک
از سال ۸۵ مربیگری میکنم.و در تیمهایی مثل نونهلان و نوجوانان شهرداری اندیمشک در لیگ برتر کشور.تیم امید مقاومت اندیمشک در لیگ دسته ۱ کشور.تیم جوانان منتظران سربندر در لیگ دسته کشور.تیم جوانان استقلال اهواز در لیگ برتر کشور.تیم امید کارون خوزستان در لیگ برتر کشور.تیمهای بزرگسالان شاهین کیش و شهرداری ماهشهر در لیگ دسته دوم کشور و…به عنوان مربی دروازبان ها فعالیت داشته ام.
۲- چطور شد مربی گری دروازه بانی رو انتخاب کردین و به این عرصه روی آوردین؟
سال ۸۵ بود که دوست و مربی زحمت کش اندیمشک آقای فتح الله دارابی سکان هدایت تیم نونهالان شهرداری اندیمشک را بر عهده گرفتند و از بنده خواستند تا به عنوان مربی دروازبان ها در کنار ایشان باشم و مربیگری بنده در آن سال آغاز شد.
۳- شما به لحاظ سنی جوان هستین و چندین ساله مربیگری میکنین؛ دلیل این شروع زود مربیگری چی هست؟
قطعا علاقه ایی که به یادگیری و یاد دادن داشتم؛شاید سالهای اول کمتر بود اما سال به سال علاقه بیشتری پیدا کردم.
۴- امکانات شهرستان و استان برای زمینه فعالیت شما چگونه ست؟ آیا جوابگوی استعدادهای منطقه است؟
در شهرستان که به هیچ عنوان.خداروشکر مسئولان ما قشنگ حرف میزنند اما عملی که به چشم ندیدیم.چند سال قبل اندیمشک در رده های مختلف پایه در لیگ های کشوری تیم داشت.و بازیکنانی مانند علیرضا بیرانوند.یوسف وکیا.محمد اوسانی و…توی همین تیمها پرورش پیدا کردند،اما در حال حاضر شهرستان ما با این همه پتانسیل و استعداد فقط در رده نوجوانان استانی تیم دارد.و روز به روز استعدادهای ما به سمت کارهایی غیر ورزش میروند اما متسفانه دوستان مسئول در خواب هستند.
۵- اصلی ترین دغدغه و مشکل کاری شما چیه؟ چه راه حلی واسه برطرف شدنش دارین؟
حقیقت کار در این ست که ما مشکل زیاد داریم،یکی دو مشکل نیستند که بگویم اشکال ندارد.مثلا ما برای خرید چند توپ و وسایل اولیه فوتبال با مشکل مواجه هستیم،قطعا فقط با حمایت و دلسوزی و دیدن این همه استعداد میشود مشکلات را هموار کرد.
۶- چه توصیه ای به مسوولان شهرستان و استان دارین؟ اگر شما به جای نفر اول ورزش شهرستان یا استان بودین چه تدبیری برای پیشرفت زمینه کاری تون اتخاذ می کردین؟
همانطور که عرض کردم مسئولان باید از خواب بیدار بشوند و با حمایت از این جوان ها اجازه هرز رفتند آنها را ندهند.اگر بنده جای شخص اول اداره ورزش و جوانان بود اول از هر چیزی چند اسپانسر برای حل مشکلات مالی پیدا میکردم و سپس با استفاده از مربیان پیشکسوت و داری مدرک و کارنامه شهرستان ایستگاه های استعداد یابی به وجود میاوردم تا بهترینهای شهرستان را پیدا کنم و آنها را برای پیشرفت آموزش بدهم.باز هم عرض میکنم شهرستان اندیمشک سرشار از استعداد ورزشی هست بخصوص فوتبال
۷- نگاه خانواده ها برای فرستادن فرزندانشون به دوره های آموزش دروازه بانی چگونه ست؟؟ آیا این نگاه مثبت است یا بازدارنده؟
به لطف خدا چند سالی هست که خانواده ها از کلاسهای دروازبانی استقبال خوبی داشته اند و این هم فقط بخاطر پیشرفتی بوده که دروازبان های جوان شهرستان داشته اند.به جرات باید عرض کنم که طی ده سال گذشته پیشرفت دروازبانی شهرستان از بیشتر شهرهای استان و بخصوص شمال استان کم نظیر بوده ست و این موضوع چیزی جز عنایت خداوند و وجود استعداد های فوق العاده دروازبانی و آموزشهای تخصصی نبوده
۸- تا حالا به فکر افتادین به خاطر مشکلات و کمبودها ؛ مربی گری در شهری مثل اندیمشک رو رها کنین و به شهرهای با امکانات بیشتر یا پایتخت مهاجرت کنین؟ توضیح بدین؟
بله.بنده این طرز فکر را همیشه در ذهن داشته و دارم،وقتی ما برای خرید جزئی ترین وسایل تمرین که با مبالغ بسیار اندک میشود آنها را تهیه کرد مشکل داریم دیگر چه امیدی به کار کردن باید داشت؟وقتی ما توی شهر خودمان دیده نمیشویم و برای دوستان مسئول و به اصطلاح دلسوز مرغ همسایه غاز ست چه امیدی وجود دارد برای پرورش این استعداد ها.درست ست کار کردن در خارج از شهرستان هم به لحاظ مالی و هم اعتباری برای یک مربی جوانان بسیار مفیدتر میباشد اما بنده ترجیح میدهم مشکلات و سخت افزار حل بشوند و من در شهرستان خودم به بچه های شهر خودم خدمت کنم چون دیدن پیشرفت یک اندیمشکی بسیار لذت بخشتر از دیدن پیشرفت کسی ست که در اهواز یا…آموزش داده ام
۹- استعدادهای دروازه بانی شهرستان رو چطور ارزیابی میکنین؟
بسیار فوق العاده.ما هم اکنون ۳ دروازبان در لیگ برتر کشور داریم،علیرضا بیرانوند در پرسپولیس،حسن هوری و یاسر پاپی در نفت آبادان.و در تمامی مقاطع دروازبان داشته ایم و داریم.میلاد معتمد آریا.محمد لرستانی.علی قائمی.مهدی فروتن.مهدی محمود نیا.اشکان ایزدمهر.شاکر شوهان.حسن دولتشاهی.رضا ماکنالی.محجوب فتح الهی.معراج اسماعیلی و…من از مسئولان سوال دارم کدام شهرستان در استان خوزستان در طی چند سال اخیر این همه دروازبان به استان و کشور معرفی کرده؟
۱۰- سرمایه گذاری روی استعدادها باید چگونه باشه؟ چرا برنامه مدون و بلند مدت و تشکیلاتی مثل آکادمی پرورش استعدادهای دروازه بانی نداریم ؟؟
ما باید از سنین ۷ یا ۸ سال ابتدا استعدادیابی کنیم و سپس شروع به پرورش و آموزش آنها برای سالیان بعد.قطعا مشکل اصلی کمبود منابع مالی میباشد،اگر مشکلات مالی حل بشود میتوان با یک برنامه ریزی درست و بلند مدت خروجی های شهرستان را به مراتب بیشتر کنیم.تشکیل یک آکادمی تخصصی قطعا به رشد و پرورش دروازبانی نه تنها در شهرستان بلکه در استان کمک زیادی میکند،شرایط فیزیکی و تکنیکی دروازبان های اندیمشکی در استان و حتی کشور مثال زدنی میباشد.
۱۱- مدارک مربی گری تون رو در چه سالی و در کجا اخذ کردین؟
بنده مدرک c مربیگری فوتبال آسیا را در سال ۹۱ در اهواز گرفتم و یک سال بعد در استان قزوین مدرک تخصصی مربیگری دروازبانی سطح ۱ آسیا را با موفقیت گرفتم.لازم به ذکر که عرض کنم بنده تنها دارنده مدرک حرفه ایی و تخصصی دروازبانی در شمال استان میباشم.
۱۲- بزرگترین هدف و آرزوی ورزشی تون چیه؟
بی تعارف عرض میکنم بنده در حال حاضر تنها آرزویی که دارم این ست که بتوانم چند دروازبان خوب به سطح اول کشور و تیم ملی معرفی کنم.
۱۳- اگه قرار باشه از شما و امثال شما حمایت بشه ؛ بهترین حمایت چی میتونه باشه؟ توضیح بدین؟
بنده و امثال بنده برای چیزی وارد فوتبال نشده ایم،چون اصلا چیزی داخل این فوتبال حداقل در شهرستان ما وحود ندارد ،ما فقط از مسئولین و دوستانی که توانایی مالی دارند خواهش میکنیم مارا هم ببینن،ببینند که چطور برای معرفی چندتا استعداد تلاش میکنیم،البته فقط دیدن کافی نیست برای کمک کردن به ما و این جوان ها جلو بیایند قطعا خرید چند وسیله تمرینی برای خیلی از این دوستان مشکلی به وجود نمیاورد.
۱۴- خارج از زمینه مربیگری ؛ شغل دیگه ای دارین؟
بنده ۱۰ ساله ست که جز مربیگری شغلی نداشته ام
چون تمام تلاش و تمرکزم روی این کار گذاشته ام.
۱۵- اوقات فراغتتون رو چطور میگذرونین؟
اوقات فراغت خاصی برای بنده پیش نمیاید؛ چون همیشه در زمین تمرین یا مسابقه هستم
زمانی هم که تمرین نباشد سعی میکنم از طریق مطالعه،اینترنت و…دانش خودم را بیشتر کنم.
۱۶- به کدوم دروازه بان ایرانی و خارجی علاقه دارین؟
در کشور که احمد رضا عابدزاده را بسیار دوست داشتم و دارم و البته آقای حسن هوری
دروازبان های خارجی هم عاشق الیور کان بودم و هستم.
۱۷-تا حالا شده به هر دلیلی از کارتون خسته بشین و بخواین رهاش کنین؟ توضیح بدین؟
بله بارها و بارها.بخاطر کم لطفی هایی که شده و میشود،نبود زمین تمرین و…واقعا خسته کننده ست،اما بنده هیچوقت از تمرین دادن خسته نشده ام و نمیشوم چون واقعا عاشق کارم هستم.
۱۸ – نظرتون درباره این اسامی و عناوین چیه؟ شهید قربانی ؛ مرحوم فرج کریمی ؛ مرحوم ناصر حجازی ؛ احمدرضا عابدزاده ؛ دروازه بان شماره یک تیم ؟
شهید قربانی واقعا نمیتوانم ایشان را توصیف کنم،بنده سال ۸۴ در تیم مقاومت شاگرد ایشان بودم البته ایشان ریس هیت فوتبال و مالک باشگاه بودند و از نزدیک شاهد بزرگی های این مرد بود.فوتبال اندیمشک همیشه به وجود این چنین افرادی به خود میبالد،قطعا چیزی جز شهادت حق ایشان نبود روحشان شاد
آقای کریمی کسی که از تمام زندگی و داشته اش برای فوتبال و جوانان این شهر گذشته اند بنده به عنوان مربی در کنار ایشان افتخار شاگردی داشتم همیشه با دلسوزی کار میکردند جای ایشان همیشه در فوتبال شهرستان و استان خالی هست روحشان شاد
ناصر خان حجازی کسی که همیشه غم مردم در دل داشتن روحشان شاد
احمد رضا عابدزاده اسطوره دروازبانی کشور که بدونه شک تکرار نمیشوند.
۱۹- اگه نکته یا موضوعی به نظرتون مهم بوده که تو این مصاحبه از قلم افتاده و لازم میدونین بهش اشاره کنین ؛ بیان کنین؟

از شما بسیار ممنونم که این فرصت را به بنده دادید.
از دوستان و پیشکسوتان عزیز شهرمان آقایان حسین و غلام پاکدل،آقای فتح الله دارابی.آقای مهدی سبزواری.آقای تورج نجفوند.آقایان سعید تلاج و و محسن رضایی،آقای عباس حصاریان،آقای بهروز بهروزی،آقای علیرضا خورنگ،آقای نعمت مریدی و…که همیشه با دلسوزی و حمایت هایشان بنده را راهنمایی کرده اند ممنون و سپاسگذار هستم همچنین از آقایان علیرضا پاپی و امید لطفی مسئول تربیت بدنی سپاه ناحیه شهرستان که لطف کرده اند و زمین چمن مجموع را در اختیار ما گذاشته اتد کمال تشکر و قدر دانی را دارم
امیدوارم مسئولان ورزش برای حمایت ما و تمامی ورزشکاران قدمی برداران

 

photo_2017-01-ffffffffff-22-52

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس paradia.ir@gmail.com برای ما ارسال فرمایید.

منبع:
آخرین اخبار
 • معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه: دانشگاه علوم پزشکی اهواز جزو ۳ دانشگاه برتر است
 • پدرها همیشه قهرمانند ، حتی وقتی نیستند
 • حضور متفاوت ترین داوطلبان ریاست جمهوری در وزارت کشور (عکس)
 • دو انتصاب جدید در خوزستان
 • محمود کاظم لو جوان موفق اندیمشک
 • پارک دریزین خانه + عکس
 • میدان امام اندیمشک در دهه شصت خورشیدی +عکس
 • نشتی های بسیار زیبا و دیدنی در سد دز
 • منطقه مسکونی کارمندان راه آهن اندیمشک +عکس
 • منطقه ی تفریحی چم سبز رودخانه ی دز + عکس
 • جاده سلامت شهرستان اندیمشک + عکس
 • رودخانه ی فصلی بالارود ( جنوبی )
 • گزارش تصویری سومین کنگره سرداران و یکهزار شهید شهرستان اندیمشک
 • اهدا خون جمعی پرسنل آبفا اندیمشک
 • دیدار اداره ورزش و جوانان اندیمشک با خانواده ورزشکار شهید علی اکبر یعقوبی
 • گفتگوی اختصاصی پارادیا با میگ میگ فوتبال ایران محمد اوسانی
 • تراورس بتنی اندیمشک ، یکی از ۴ کارخانجات تولید تراورس کشور + تصویر
 • یادواره شهدای مدافع حرم و یکهزار شهید اندیمشک برگزار می شود +تصویر
 • گفتگوی اختصاصی با مهدی صادقی
 • مدیران جهادی اندیمشک (سکانس چهارم)
 • همایش پیاده روی خانوادگی شهرستان اندیمشک
 • انحراف پژو در جاده چمگلک و تصویری جالب از آن
 • جلسه هماهنگی برگزاری مراسم یادواره شهدای انقلاب اندیمشک برگزار شد.
 • بند پای پل کرخه از عهد ساسانیان
 • ساخت و ساز در وسط بلوار شهید چمران
 • شهردار شهر آزادی انتخاب شد
 • زندگی نامه سردار شهید حاج احمد مجدی
 • مراسم گرامیداشت شهدای مدافع حرم در دوکوهه
 • نوعدوستی در عمل
 • آباره عباس خان ( پل صیحه شهر ازادی )
 • قلعه حسینی : در شمال قلعه رزه
 • قلعه رزه ( قلعه رزمان یا رزمانان )
 • قلعه کوران ( کهرو ، کهیران )
 • بقعه امیر سیف یا دژ سرقلا
 • مقبره محمود علی ( ممیدعلی )
 • بقعه بابا لَنگ در مازو و مجاورت دریاچه الوار (دریاچه سد دز)
 • مقبره داوود خادم و معبد ستاره های نشان دار در منطقه منگره
 • رودخانه گرداب در منطقه منگره
 • حاجی باریکاب : مقبره شیخ یا عالم روستای باریکاب
 • دره تنگوان : دره ای ناشناخته و بسیار دیدنی در شمال شهرستان اندیمشک
 • احداث ۳ مرکز بهداشت و تجهیز بیمارستان امام علی (ع) اندیمشک
 • دز در حصار کوه های تنگوان
 • بازارچه زنان بی سرپرست در اندیمشک احداث می شود
 • نطق ها
 • واگذاری کشتارگاه دام شهرداری اندیمشک برای ۳ سال به بخش خصوصی
 • پارادیا اخبار اندیمشک Andimshk اندیمشک قدیم عکس اندیمشک فیلم اندیمشک تصویر اندیمشک اندیمشک انتخابات اندیمشک انلاین صدای اندیمشک اندیمشک نیوز اندیمشک پرس اندیمشک خورنا خوزپرس خوزنیوز تسنیم پارادیا